Karpiński: cena za akcje Ciechu nie jest zła

Najnowsze


Minister skarbu Włodzimierz Karpiński uważa, że cena 31 zł zaproponowana przez KI Chemistry w wezwaniu na akcje Ciechu "nie jest zła".

KI Chemistry z grupy Kulczyk Investments podwyższył w czwartek cenę w wezwaniu na Ciech do 31 zł za akcję z 29,5 zł poprzednio. - Analizujemy, mamy jeszcze czas. Cena jest znana, chyba nie jest źle - powiedział minister Karpiński.

Duże przejęcie

Od 25 marca trwają zapisy w wezwaniu na akcje Ciech, ogłoszonym przez KI Chemistry. Zapisy zakończą się 30 maja. KI Chemistry chce kupić 66 proc. akcji Ciechu.

Skarb Państwa ma 38,72 proc. akcji spółki. Wśród dużych inwestorów w akcjonariacie znajdują się też OFE PZU Złota Jesień (9,2 proc. akcji) i ING OFE (8,54 proc. akcji).

Będzie drożej?

Minister skarbu Włodzimierz Karpiński na początku maja sygnalizował, że KI Chemistry powinien uwzględniać w swoim wezwaniu tendencję wzrostową na akcjach Ciechu. Kilka dni później wiceminister skarbu Paweł Tamborski mówił, że resort czeka na ewentualne ruchy inwestora. Również rynek oczekiwał podniesienia ceny przez wzywającego.

Jan Kulczyk chce przejąć Ciech

Autor: msz//gry / Źródło: PAP