Karkosik piątym operatorem komórkowym?

Najnowsze

TVN24Roman Karkosik może zostać właścicielem nowego polskiego operatora komórkowego

Już wkrótce na rynku może pojawić się nowy operator sieci komórkowej. Największe szanse wydaje się mieć spółka kontrolowana przez znanego inwestora giełdowego Romana Karkosika - donosi "Gazeta Wyborcza"

Do końca września ma rozstrzygnąć się przetarg na wolną częstotliwość nadawania.

Do trzeciego przetargu na dwie wolne częstotliwość 1800 MHz stanęły, poza trzema głównymi operatorami: Centertelem, Polkomtelem i Polską Telefonią Cyfrową, trzy mniejsze spółki: Centernet, Tolpis i Inquam Broadband GmbH.

Żadna z tych ostatnich nie ma infrastruktury na świadczenie usług telefonii komórkowej, a Tolpis i Inquam są w Polsce praktycznie nieznane. W grze zostają więc praktycznie trzej giganci i właśnie Centernet, spółka zależna od giełdowego NFI Midas, który kontroluje Roman Karkosik. Spółka wbrew pozorom ma spore szanse na wygraną jednego z kanałów 1800 MHz.

Liczy się konkurencja

- W przypadku tego przetargu cena nie jest najważniejsza. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska najwyżej punktuje to, czy przyszły operator zwiększy konkurencję na rynku - mówi Magdalena Borowik, analityk rynku telekomunikacyjnego IDG Polska. Dodaje, ze Karkosik dał się poznać jako roztropny inwestor i biznesmen.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Źródło zdjęcia głównego: TVN24