Kariera? Tylko w Polsce

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24/ArchiwumW Polsce można coraz więcej zarobić

Polska stała się idealnym miejscem, aby robić karierę - pisze "Dziennik". Z ekspertyz, przeanalizowanych przez dziennikarzy gazety wynika, iż pensje rosną, a zarobki wysokiej klasy specjalistów coraz częściej dorównują tym w rozwiniętych krajach Unii.

- Polska jest krajem przyszłości i jeśli ktoś myśli w kategoriach awansu zawodowego, to powinien tu zostać - pisze gazeta. Eksperci poproszeni przez "Dziennik" o komentarz są zgodni: na Polaków w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy będzie czekać aż pół miliona wakatów.

Z danych Konfederacji Pracodawców Polskich wynika, że pracowników potrzebuje co trzecia firma budowlana i co dziewiąty zakład produkcyjny. Do Polski napływają też nowe inwestycje z zagranicy - pisze gazeta. Przypomina, że zbliżają się mistrzostwa Europy w piłce nożnej, w przygotowaniach do których pracę znajdzie przynajmniej 100 tysięcy osób. Większość z nich, jak szacują przedstawiciele polskiego sztabu przygotowującego imprezę, zachowa posady również po zakończeniu mistrzostw.

Źródło: "Dziennik", tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24/Archiwum