Kaplan skazany za e-hazard

Najnowsze

Aktualizacja:
sxc.huKoniec hazardowej kariery Garego Kaplana

Amerykański sąd skazał Gary'ego Kaplana, szefa nieistniejącej już firmy BetOnSports na 51 miesięcy więzienia - donosi BBC. Kaplan już w sierpniu przyznał się do winy i uzyskiwania przez lata dochodów z nielegalnej, według amerykańskiego prawa, działalności e-hazardowej.

Aresztowany w marcu 2007 roku Kaplan przyznał się dwa miesiące temu do prowadzenia zorganizowanej działalności przestępczej i naruszenie amerykańskich przepisów zawartych w Wire Wager Act. Zgodził się też na zapłacenie grzywny w wysokości 43,6 mln dolarów i taką sumę przelał z konta w szwajcarskim banku.

Oskarżyciele stwierdzili, że znajduje się tam jeszcze drugie tyle, które Kaplan zarobił na działalności hazardowej w internecie.

Wcześniej sąd skazał już na karę więzienia kilku jego współpracowników

Dekada lat w branży

Kaplan założył BetOnSports w 1995 roku. Firma miała siedzibę najpierw na Arubie, potem na wyspie Antigua, by ostatecznie ulokować się w Kostaryce. Oferowała ona zakłady sportowe przez telefon i internet obywatelom USA. Operator mógł się pochwalić bazą ponad miliona użytkowników.

Tylko w 2004 roku firma przyjęła 10 mln zakładów o łącznej wartości miliarda dolarów. BetOnSports zatrudniał 1700 pracowników, a na giełdę londyńską wszedł pięć lat temu.

W wyniku działań władz amerykańskich operator zakończył działalność w 2006 roku. Klienci stracili ponad 16 mln dolarów.

Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu