Najnowsze

Ekstrapensje na posadach w kancelarii premiera

Najnowsze

Autor:
mp/dap
Źródło:
PAP
Senat popiera podwyżki wynagrodzeń dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe
Senat popiera podwyżki wynagrodzeń dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwoweTVN24
wideo 2/8
TVN24Senat popiera podwyżki wynagrodzeń dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów będą mogły powstać nowe stanowiska z wysokimi zarobkami – podaje "Rzeczpospolita". Według nowego rozporządzenia premiera chodzi o stawki rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych brutto.

Główny, starszy i młodszy kierownik projektu – takie nowe funkcje będą mogły powstawać w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Z ich pełnieniem - jak informuje "Rz" - będą wiązały się wyśrubowane jak na rząd zarobki. Główny kierownik projektu zarobi nawet 16 tys. zł brutto, dokładnie tyle co wiceminister.

Pensja na stanowisku starszego kierownika to nawet 15,3 tys. zł brutto, a młodszego kierownika - 13,5 tys. zł brutto.

Nowe stanowiska w KPRM

Z uzasadnienia do projektu wynika, że w KPRM podejmowane są "liczne inicjatywy związane z cyfryzacją państwa", w związku z czym potrzebne jest ściągnięcie z rynku fachowców informatyków.

Według "Rz" problem w tym, że z rozporządzenia nie wynika, iż wymagane są szczególne kwalifikacje. Młodszy kierownik projektu będzie musiał np. posiadać wykształcenie wyższe i zaledwie dwa lata doświadczenia zawodowego.

W dodatku – jak dodaje gazeta - prace nad dokumentem toczyły się w tajemnicy. Na stronie Rządowego Centrum Legislacji został on upubliczniony już po jego podpisaniu; nie przeprowadzono też jakichkolwiek konsultacji.

Autor:mp/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości