JVC made in Poland

Najnowsze

Aktualizacja:
jvc.plJVC będzie produkować w Polsce

Japoński producent telewizorów i wynalazca formatu VHS - JVC podtrzymał w poniedziałek decyzję przeniesienia do Polski produkcji z zakładów College Milton w Szkocji - podał "Evening Times". Zarząd odrzucił przedstawiony przez związek zawodowy Unite plan ratunkowy zakładów.

Negocjator związku Derek Ormeston wyraził rozczarowanie z powodu fiaska rozmów ostatniej szansy i odrzucenia planu oferującego, jak to nazwał "alternatywę stwarzającą realną szansę utrzymania zakładów za cenę zmniejszenia produkcji i zatrudnienia".

Wskazał też, iż z punktu widzenia interesu środowiska i kosztów transportu większy sens ma produkowanie telewizorów na rynek brytyjski w Szkocji, niż dostarczanie ich brytyjskim odbiorcom z Polski. Dyrektor zakładów John Stokes uznał plan Unite za ekonomicznie nierentowny.

Związki zawodowe zamierzają obecnie walczyć o jak najlepsze warunki odpraw dla zwalnianych grupowo pracowników.

Zakłady College Milton dostarczają odbiorników telewizyjnych z płaskim monitorem na brytyjski i unijny rynek, ale borykają się z rosnącą konkurencją ze strony zagranicznych firm. W ub. r. management zwolnił 100 pracowników zakładów i przejściowo je zamknął dla pozbycia się zapasów.

College Milton to jedyne zakłady japońskiego koncernu elektronicznego w W. Brytanii działające od 1987 roku. Produkcja w nich zakończy się w lipcu br., a od września rozpocznie się procedura likwidacyjna.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: jvc.pl