JSW: produkcja węgla w 2013 roku większa od zakładanej

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN 24JSW sprzedała 4 mln ton koksu w 2013 r.

Jastrzębska Spółka Węglowa w zeszłym roku sprzedała 14,355 mln ton węgla. Produkcja wyniosła 13,626 mln ton i była wyższa od planu o 100 tys. ton - poinformowała spółka.

Sprzedaż koksu zbliżyła się do 4 mln ton, przekraczając ilości sprzed roku o blisko 200 tys. ton. Spółka podała, że ponad 740 tys. ton sprzedanego węgla, głównie węgla koksowego, zostało ściągniętych ze zwałów.

Dobry wynik w czasie kryzysu

- Był to rok wyzwań i sprawdzianu z efektywności zarządzania. Borykaliśmy się ze spadającymi cenami węgla koksowego i koksu na świecie. Spółka odczuwała też skutki spowolnienia gospodarczego w Polsce i kryzysu sektora stalowego w UE - przekazał w komunikacie Jarosław Zagórowski, prezes JSW. - Skoncentrowaliśmy się na utrzymaniu odpowiedniego poziomu produkcji, kontroli kosztów i sprzedaży produktów grupy, aby zminimalizować niekorzystny wpływ spadku cen na końcowy wynik firmy. Skuteczna okazała się przyjęta strategia handlowa, dzięki której - mimo silnej konkurencji na rynku - udało nam się sprzedać dodatkowe tysiące ton węgla i koksu - dodał.

Autor: tryb/kwoj / Źródło: JSW

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24