Jobsowi zostało 6 tygodni życia?

Najnowsze

Wikipedia/Matthew YoheJobs zmaga się z rakiem

Barack Obama spotka się dziś z możnymi globalnego sektora nowych technologii. W San Francisco będzie rozmawiał m.in. z prezesem Facebooka Markiem Zuckerbergiem, kierującym Googlem Ericiem Schmidtem i założycielem Apple Stevem Jobsem. Ten ostatni nadal zmaga się z chorobą. Amerykańskie media opublikowały dziś zdjęcia Jobsa, z których ma wynikać, że zostało mu tylko 6 tygodni życia.

Zdjęcia, na których widać wychudzonego szefa Apple wchodzącego do kliniki onkologicznej, opublikował brukowy "National Enquirer". Gazeta poprosiła też dwóch lekarzy, by na podstawie fotografii ocenili stan Jobsa. "Zostało mu sześć tygodni życia" - mieli stwierdzić doktorzy Gabe Mirkin i Samuel Jacobson. Wątpliwość co do wiarygodności tej "diagnozy" może wzbudzać fakt, że żaden z nich nigdy nie leczył Jobsa, ani nawet nie jest onkologiem.

Jobs w połowie stycznia po raz drugi w ciągu ostatnich dwóch lat wziął urlop zdrowotny. Biznesmen od dłuższego czasu zmaga się z rakiem trzustki. Bieżącą działalnością Apple zajmuje się obecnie jej dyrektor ds. operacyjnych Tim Cook.

Z Obamą w San Francisco

Informacje o fatalnym stanie szefa Apple wydają się przesadzone również z tego względu, że w dniu dzisiejszym wraz z dyrektorami Google'a i Facebooka ma on spotkać się z Barackiem Obamą.

Wspólnie maja się zastanawiać nad tym jak wzmocnić amerykańska gospodarkę, wspierać przedsiębiorczość i tworzyć nowe miejsca pracy. Biały Dom po przegranych przez Demokratów ostatnich wyborach stara się odbudować dobre relacje ze środowiskiem biznesowym. Spotkanie z szefami najwiekszych graczy na rynku nowych technologii ma w tym pomóc

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia/Matthew Yohe