Jethon znów pokieruje Trójką

Najnowsze

Aktualizacja:

Magdalena Jethon znów za sterami radiowej Trójki. Obecny zarząd Polskiego Radia postanowił nie przeprowadzać konkursu na szefa tej anteny, pozostawiając jego wybór nowemu kierownictwu. Do tego czasu kierowanie Trójką powierzył natomiast odwołanej z tej funkcji w grudniu zeszłego roku Magdalenie Jethon.

Stanowisko dyrektora Programu Trzeciego PR było nieobsadzone od czasu odwołania Jacka Sobali pod koniec maja tego roku. Sobala pełnił funkcję dyrektora od grudnia 2009 roku, gdy zastąpił odwołana wówczas Jethon.

Jego powołanie od początku budziło ogromne kontrowersje. Przeciwko tej decyzji zarządu zaprotestowali dziennikarze Trójki, jej byli pracownicy, a także warszawski oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Powrotu Jethon na stanowisko domagał się wtedy także minister skarbu Aleksander Grad.

Ostatecznie Sobala został odwołany w maju b.r., a jego dymisja nie została przez zarząd spólki uzasadniona. Media spekulowały, że powodem był jego wystąpienie szefa na koncercie ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej. Jak pisała "Gazeta Wyborcza", koncert miał charakter wiecu wyborczego, a Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej", która organizowała wydarzenie, nie ukrywał, że chodzi o poparcie dla Jarosława Kaczyńskiego, kandydującego wówczas w wyborach prezydenckich.

Ostatnio nadzór nad radiową Trójką pełnił bezpośrednio wiceprezes Polskiego Radia Wojciech Jerzy Poczachowski.

Źródło: Polskie Radio