Jethon przestała kierować Trójką

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Zarząd Polskiego Radia zmienił we wtorek dyrektorów dwóch programów

Jacek Sobala został nowym szefem radiowej Trójki, zastąpił na tym stanowisku Magdalenę Jethon. P.o. szefem Programu II PR została Małgorzata Małaszko-Stasiewicz. Zastąpiła dotychczasowego dyrektora Dwójki, Pawła Milcarka - podała Informacyjna Agencja Radiowa.

Jak podała IAR, decyzje te podjął we wtorek zarząd Polskiego Radia. Magdalena Jethon była szefową Trójki od lutego tego roku. Zastąpiła na tym stanowisku Krzysztofa Skowrońskiego. Z Programem III PR jest związana od 1977 r., kiedy trafiła do Trójki.

– Zadzwonił do mnie Paweł Majcher (członek zarządu Polskiego Radia) i poinformował, że zostałam odwołana. Nie podał mi żadnego powodu – mówi Jethon portalowi Press.pl. – Od pana Majchera usłyszałam, że zarząd mnie ceni i ma nadzieje, że nadal będziemy współpracować. Ja także nadal chciałabym pracować w Trójce, z którą związana jestem od ponad 30 lat – opowiada.

– Zostałam odwołana w momencie, kiedy rosła nam słuchalność, a zbiórka pieniędzy na rzecz Programu III odniosła sukces - dodaje.

Kara za Święto Zmarłych

Jacek Sobala pracował m.in. w radiach: Eska, TOK FM, PiN. Od maja 2007 r. do listopada 2008 r. był szefem Programu I PR. Wcześniej był dyrektorem Radia Bis.

Będąc szefem Radia Bis Sobala za pośrednictwem swojej sekretarki rozesłał e-mail, w którym poinformował, że za każdorazowe użycie na antenie nazwy Święto Zmarłych prezenter będzie musiał zapłacić 1 tys. zł kary. Potem tłumaczył, że to był żart.

Nowa szefowa Programu II Małgorzata Małaszko-Stasiewicz w Polskim Radiu zajmowała się m.in. oprawą muzyczną spektakli teatralnych i słuchowisk radiowych. Od kilku lat była wicedyrektorem Programu II PR.

Jak wynika z danych Radio Track, w okresie od września do listopada 2009 roku Trójka miała 7 proc. udziału w rynku słuchalności. To o 0,5 pkt. procentowego więcej niż w tym samym okresie 2008 roku.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24