Jeszcze tylko dwa dni na wysłanie PIT-11

Najnowsze

TVN24 Biznes i ŚwiatPIT-11 może zostać dostarczony także e-mailem

Pracodawcy mają jeszcze tylko dwa dni na wysłanie podatnikom i urzędom skarbowym wypełnionych formularzy PIT-11 za 2013 rok. Termin mija w piątek 28 lutego.

Rzeczniczka Ministerstwa Finansów Wiesława Dróżdż podkreśla, że zawarte w dokumencie PIT-11 informacje o dochodach oraz o pobranych zaliczkach na podatek dochodowy są niezbędne do rozliczenia się z urzędem skarbowym dla najliczniejszej grupy podatników, głównie pracowników i zleceniobiorców. Według ministerstwa druk ten należy do najczęściej wystawianych informacji podatkowych.

Można przez internet

- Warto podkreślić, że coraz częściej PIT-11 wysyłany jest elektronicznie. Do 31 stycznia 77 proc. wszystkich wysłanych informacji to informacje wysłane przez internet - mówi Dróżdż. Dodała, że PIT-11 może zostać dostarczony podatnikowi osobiście, listem lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej, np. e-mailem. Musi jednak zawierać wszystkie niezbędne elementy określone przepisami prawa.

Gdzie składać?

Resort finansów poinformował, że PIT-11 składa się do urzędu skarbowego właściwego według miejsca zamieszkania podatnika. Jeżeli podatnik mieszkał w ciągu roku w kilku miejscach, właściwy jest urząd według miejsca zamieszkania na dzień 31 grudnia roku, za który sporządzana jest informacja PIT-11. - Pracodawca, który sporządził prawidłowo informację PIT-11 i przesłał ją listem poleconym na adres zamieszkania znany z dokumentów kadrowych nie ponosi żadnej odpowiedzialności, gdy PIT-11 nie zostanie odebrany i wróci do siedziby firmy - zaznaczyła rzeczniczka. Dróżdż przypomniała, że do końca lutego płatnicy, którzy zostali przez pracowników zobowiązani do rozliczenia za nich podatku za 2013 r. (informację o tym podatnicy mieli złożyć do 10 stycznia), powinni złożyć deklaracje PIT-40.

Ministerstwo finansów uruchomiło stronę internetową, która ma pomóc w rozliczaniu podatku dochodowego od osób fizycznych.

Paweł Blajer o propozycji ministra finansówtvn24

Autor: msz/klim / Źródło: PAP