Najnowsze

Jest nowa Tesla. Z dwoma silnikami

Najnowsze

TeslaTesla pierwsze elektryczne auto zaczęła sprzedawać w 2007 roku

Zaledwie 3,2 sekundy będzie potrzebowała nowa wersja elektronicznego samochodu Tesli do osiągnięcia prędkości 100 km na godzinę. W czwartek wieczorem amerykański producent pokazał udoskonalony model S. Auto będzie miało dwa silniki i napęd na cztery koła.

Elon Musk, prezes Tesli zapowiedział na Twitterze, że jego koncern zaprezentuje odmieniony model S. Mówił o nowym modelu D i "czymś jeszcze". Tym czymś jest właśnie najnowsza Tesla. Ma dwa silniki i jest mniejszym Modelem S. Co ważne samochód, który wyposażono w napęd na 4 koła, w zaledwie 3,2 sekundy rozpędzi się do 100 km na godzinę.

Z autopilotem

Nowy model ma także poprawioną wydajność. Napędzane energią elektryczną auto wystarczy naładować do pełna, aby przejechać nawet 275 mil, czyli ponad 440 km. Maszyna jest również wyposażona w wiele automatycznych funkcji, które pomagają kierowcy np. zaparkować. To jednak nie koniec udogodnień. Kolejna z nich ma poprawiać bezpieczeństwo na drodze. Otóż nowy model będzie przy pomocy specjalnych urządzeń odczytywać znaki mówiące o ograniczeniach prędkości i odpowiednio dostosowywać prędkość.

Już w sprzedaży

Pierwszy elektryczny samochód Tesla wprowadziła na rynek w 2007 roku. Pięć lat później do sprzedaży trafiła limuzyna, czyli model S. W ofercie Tesli jest również luksusowy Model 3.

Autor: MSZ / Źródło: businessinsider.com, foxbusiness.com

Źródło zdjęcia głównego: Tesla

Pozostałe wiadomości