Jest nas już 15 milionów!

Najnowsze

Aktualizacja:

Już 14,9 mln Polaków korzysta z sieci - informuje "Rzeczpospolita". Liczba ta nie będzie jednak rosła szybciej, jeśli nie spadną ceny za dostęp do sieci i nie rozwinie się infrastruktura - obawiają się eksperci.

Jak podkreśla "Rz", Polacy korzystają z internetu bardzo intensywnie, bo aż 73 proc. z nich deklaruje, że z sieci korzysta codziennie lub prawie codziennie. Nasycenie dostępem do Internetu wynosiło w ubiegłym roku już 49,5 proc., o 4,4 punktu procentowego więcej niż rok wcześniej - wynika z badań NetTrack przeprowadzanych przez instytut MillwardBrown SMG/KRC.

Infrastruktura nie wystarcza

Eksperci jednak ostrzegają. - Jeśli nie nastąpią zmiany związane ze zwiększeniem technicznej i cenowej dostępności internetu, to trend w postaci ok. 4 proc. wzrostu w skali roku nie powinien ulec zasadniczej zmianie - komentuje w rozmowie z z "Rz" Kuba Antoszewski z MillwardBrown SMG/KRC. Jego zdaniem doszliśmy w Polsce do sytuacji, w której o tym, że ktoś nie ma internetu, nie decyduje już tylko brak chęci, ale obiektywne przeszkody związane z ceną usług lub słabą infrastrukturą.

Istotnym problemem w dalszym upowszechnianiu w Polsce dostępu do sieci jest przede wszystkim bariera demograficzna. W grupie osób w wieku 60 lat i więcej odsetek osób korzystających z Internetu wynosił w 2009 roku wciąż zaledwie 4 proc.

Źródło: "Rzeczpospolita"