Jeden rachunek za gaz i prąd. PGNiG rozszerza swoją ofertę "dual fuel"

Najnowsze

PGNiGPGNiG na ten i przyszły rok zaplanowała rozszerzenie oferty "dual fuel"

Będziemy starali się mocno działać na rynku energii elektrycznej - powiedział w piątek wiceprezes PGNiG Jerzy Kurella. Firma na ten i przyszły rok zaplanowała rozszerzenie oferty "dual fuel" (gaz i energia elektryczna), która na początek była adresowana do największych klientów przemysłowych.

- W momencie liberalizacji rynku (gazu) musimy liczyć się (...) z utratą klientów. Musimy zapełnić lukę w naszym portfolio. W tym wypadku najbardziej oczywistym kierunkiem jest dalszy zrównoważony rozwój w kierunku sprzedaży energii elektrycznej, zwłaszcza w kontekście naszego wcześniejszego zaangażowania w takie projekty inwestycyjne, jak projekt Stalowa Wola wspólnie z Tauronem. Druga nasza inwestycja to PGNiG Termika. Oprócz naszej oferty energii elektrycznej dostarczamy również ciepło - powiedział Kurella podczas piątkowej debaty "Telefon, energia, gaz - jeden rachunek".

Klienci "dual fuel"

Kurella podkreślił, że nie widzi innej drogi rozwoju. - Takie są doświadczenia innych dużych graczy europejskich na rynku energii. Mamy zamiar pójść w tym kierunku - dodał.

Prezes Duon Marketing & Trading Krzysztof Noga powiedział, że jego firma sprzedaje jednocześnie gaz i prąd "dość skuteczne". - W 2013 r. ponad 50 proc. klientów gazowych to klienci dual fuel (gazu i energii elektrycznej). To, co jest istotne, w sprzedawaniu tych dwóch produktów na raz, to oprócz rabatów również pewnego rodzaju wzajemnie uzupełnianie się - powiedział.

Nowym zjawiskiem na rynku handlu energią są usługi typu „dual fuel”, czyli dostawy łączonej energii i gazu. Na rozszerzenie działalności i zdobycie nowych klientów poprzez dodatkową usługę, jaką jest sprzedaż energii, decydują się firmy dotychczas działające i skoncentrowane na sektorze gazowniczym.

Większa oferta

Największa firma - PGNiG na ten i przyszły rok zaplanowała rozszerzenie oferty "dual fuel", która na początek była adresowana do największych klientów przemysłowych. Firma zamierza ją skierować do kolejnej grupy przedsiębiorców - małych i średnich firm i ma w planach szybki wzrost sprzedaży do 0,5 TWh w 2015 r. (w ubiegłym roku było 90 GWh). Oprócz podstawowego produktu, czyli gazu, energię oferuje też już prywatna spółka DUON.

Dostawca energii może ją odciąć w konkretnych wypadkach. Zobacz, kiedy.

Kiedy dostawca może odciąć ci prąd? Wyjaśnia Paweł BlajerTVN24 Biznes i Świat

Autor: ToL / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PGNiG