Jest tymczasowy prezes PGNiG

Najnowsze

Autor:
mp
Źródło:
PAP, TVN24 Biznes
Morawiecki o planowanych przejęciach Lotosu i PGNiG przez OrlenTVN24
wideo 2/5
TVN24Morawiecki o planowanych przejęciach Lotosu i PGNiG przez Orlen

Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa powierzył obowiązki prezesa zarządu wiceprezesowi Jarosławowi Wróblowi do czasu rozstrzygnięcia postępowania kwalifikacyjnego na to stanowisko - poinformowała spółka w komunikacie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

W czwartek PGNiG poinformowało, że Jerzy Kwieciński zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.

Spółka podała, że powodem decyzji Jerzego Kwiecińskiego były sprawy osobiste, jednak według RMF FM jedną z przyczyn złożenia rezygnacji mógł być konflikt z szefem Orlenu Danielem Obajtkiem. Sam Kwieciński w rozmowie z PAP nie chciał komentować tej decyzji.

"Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA ('PGNiG', 'Spółka') informuje, że w dniu 28 października 2020 r. Rada Nadzorcza Spółki, działając na podstawie § 32 Statutu PGNiG, podjęła uchwałę o powierzeniu obowiązków Prezesa Zarządu PGNiG Panu Jarosławowi Wróblowi, Wiceprezesowi Zarządu, do czasu rozstrzygnięcia postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki" - podało PGNiG w środę.

O spółce

PGNiG jest spółką giełdową, notowaną na GPW od września 2005 r. Zajmuje się poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej, importem gazu, a także - poprzez spółki zależne - magazynowaniem, sprzedażą, dystrybucją paliw gazowych i płynnych oraz produkcją ciepła i energii elektrycznej. W Polsce PGNiG jest największym importerem i dostawcą gazu ziemnego.

71,88 proc. akcji należy do Skarbu Państwa, pozostałe 28,12 proc. do innych akcjonariuszy.

Pod koniec lipca PKN Orlen informował, iż rozpoczął prace nad wnioskiem koncentracyjnym do Komisji Europejskiej, dotyczącym przejęcia Grupy PGNiG.

Autor:mp

Źródło: PAP, TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: PGNIG