Najnowsze

Kaczyński: jeśli banki nie podniosą oprocentowania depozytów, obłożymy ich zyski podatkiem

Najnowsze

Autor:
momo/ams
Źródło:
PAP
Kaczyński: jeśli banki nie podniosą oprocentowania depozytów, obłożymy ich zyski podatkiem
Kaczyński: jeśli banki nie podniosą oprocentowania depozytów, obłożymy ich zyski podatkiemTVN24
wideo 2/3
TVN24Kaczyński: jeśli banki nie podniosą oprocentowania depozytów, obłożymy ich zyski podatkiem

Prezes PiS Jarosław Kaczyński na konferencji w Białymstoku podkreślał, że "banki muszą pójść po rozum do głowy" i radykalnie podnosić oprocentowania depozytów. - Jak nie, będziemy musieli obłożyć ich zyski podatkiem - oświadczył.

Prezes PiS po wystąpieniu w Białymstoku odpowiadał na pytania, które na kartkach zapisali uczestnicy spotkania. Jedno z nich dotyczyło m.in. tego, czy banki nie powinny nieco zejść z zysków celem poprawy sytuacji gospodarki.

Kaczyński ocenił, że banki powinny pójść "po rozum do głowy" i podwyższyć, "ale to radykalnie", oprocentowania wkładów oszczędnościowych, depozytów. Jak zaznaczył, dziś często są na poziomie 0,1-0,3 proc.

Jarosław Kaczyński w BiałymstokuTwitter/@pisorgpl

- Nie chcę za bankierów decydować, ale to musi być solidny procent, nie na wysokości inflacji, ale żeby ludzie czuli sens w tym, że te pieniądze jednak dużo mniej stracą, jak będą w banku - podkreślił prezes PiS. - Jak nie, no to będziemy musieli obłożyć podatkiem te zyski i koniec - zapowiedział.

Jak dodał, sprawa ta jest przedmiotem oficjalnych rozmów premiera Mateusza Morawieckiego, a on sam, wykorzystując pozycję szefa partii, rozmawia prywatnie. - Staram się przekonać i tych z banków, i inne wielkie firmy, żeby jednak się opanowały - powiedział Kaczyński. Inflacja CPI w czerwcu wyniosła rok do roku 15,6 proc.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:momo/ams

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/@pisorgpl

Pozostałe wiadomości