Japończycy zostają bez pieniędzy

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Bank Mizuho jest drugim co do wielkości bankiem detalicznym w Japonii

Trzęsienie ziemi w Japonii pozbawia część Japończyków wynagrodzenia. Kataklizm uszkodził system komputerowy banku Mizuho - drugiego największego banku w tym kraju. Piątkowej wypłaty nie otrzymało ponad milion Japończyków.

Mizuho opóźnia wykonanie transakcji na łączną kwotę 10 miliardów dolarów. Bank ogłosił też, że do 21 marca nie będą działały bankomaty, ani nie będzie można dokonywać transakcji w internecie.

Kłopoty banku trwają od poniedziałku, kiedy część oddziałów nie mogła połączyć się z bankową siecią. We wtorek rano wyłączono na kilka godzin sieć bankomatów, liczącą 5 600 maszyn. Po włączeniu wieczorem odmówiła ona znowu posłuszeństwa. Po naprawie problemy z siecią bankomatów powróciły w piątek.

Bank Mizuho poza usterkami systemu zmaga się z nawałem operacji. Japończycy masowo starają się wypłacić pieniądze, gromadząc zapasy w obawie przed katastrofą nuklearną. Według japońskich mediów transakcje Mizuho paraliżuje dodatkowo zalew zagranicznych przekazów na pomoc ofiarom katastrofy.

CZYTAJ WIĘCEJ o trzęsieniu ziemi w Japonii: PIĄTEK (18 MARCA) CZWARTEK (17 marca) ŚRODA (16 marca), WTOREK (15 marca), PONIEDZIAŁEK (14 marca), NIEDZIELA (13 marca), SOBOTA (12 marca), PIĄTEK (11 marca) AMATORSKIE NAGRANIA Z TRZĘSIENIA ZIEMI JAK BUDUJĄ JAPOŃCZYCY – TECHNOLOGIE NA WSTRZĄSY TRZĘSIENIA ZIEMI – CZYTAJ WIĘCEJ

Źródło: pcworld.com

Źródło zdjęcia głównego: TVN24