Janecki odchodzi z "Wprost"

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Stanisław Janecki był doświadczonym dziennikarzem śledczym zanim został naczelnym tygodnika "Wprost"

Katarzyna Kozłowska została p.o. redaktor naczelną tygodnika "Wprost" (wydawanego przez AWR "Wprost"). Zastąpiła ona Stanisława Janeckiego, który rozstaje się z wydawnictwem - pisze Press.pl.

Dotychczas Kozłowska była zastępcą redaktora naczelnego i wydawcą tygodnika. Obowiązki naczelnej będzie pełniła do czasu wypracowania przez Platformę Mediową Point Group SA - większościowego udziałowca AWR ”Wprost” - nowej strategii dla tygodnika.

Po jej przyjęciu wydawca powoła naczelnego, który będzie gwarantem realizacji tej strategii. Anna Pawłowska-Pojawa, PR manager PMPG, na pytanie, czy po opracowaniu strategii wydawca powoła inną osobę do kierowania redakcją, odpowiada: - Nie jest przesądzone, że tą osobą nie będzie Katarzyna Kozłowska.

Doświadczony dziennikarz śledczy

Stanisław Janecki kierował redakcją ”Wprost” od lutego 2007 roku – zastąpił Piotra Gabryela. Wcześniej był pierwszym zastępcą redaktora naczelnego. Z tygodnikiem jest związany od wielu lat, początkowo jako dziennikarz śledczy. Jak nieoficjalnie dowiedział się Press.pl, nowy właściciel tygodnika złożył Janeckiemu propozycję objęcia stanowiska w wydawnictwie. Miał on zostać szefem rady programowej pisma – ciała doradczego, które wydawca chce powołać. Janecki jednak odmówił.

Od początku stycznia trwa proces łączenia AWR ”Wprost” z PMPG. W działach administracji i marketingu, których kompetencje w obu spółkach pokrywały się, jest już prowadzona restrukturyzacja. Część pracowników otrzymała wypowiedzenia.

Źródło: press.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24