Rosja pręży militarne muskuły. Jaka powinna być odpowiedź Zachodu? Wieczór w TVN24 BiŚ

Najnowsze

Gościem programu "Świat" będzie Jan Rokita

Gościem programu "Świat" we wtorek będzie Jan Rokita. Jolanta Pieńkowska zapyta go m.in. o to, czy Zachód ma gotową odpowiedź na rosyjskie prężenie militarnych muskuł. Początek programu o godz. 20.20.

Prezydent Rosji Władimir Putin rozkazał w poniedziałek postawienie Floty Północnej i jednostek spadochronowych w stan pełnej gotowości bojowej w ramach rozpoczętych manewrów - poinformował w poniedziałek minister obrony Siergiej Szojgu, cytowany przez agencję RIA-Nowosti.

W ćwiczeniach weźmie udział prawie 40 tysięcy żołnierzy, 41 okrętów i 15 łodzi podwodnych - sprecyzowała RIA-Nowosti. Szojgu powiedział, że nowe wyzwania i zagrożenia dla bezpieczeństwa Rosji zmusiły kraj do dalszego zwiększenia potencjału wojskowego.

Iskandery blisko Polski

We wtorek Ministerstwo Obrony Rosji poinformowało, że w ramach niezapowiedzianego sprawdzianu gotowości bojowej Sił Zbrojnych przeprowadzone zostanie zakrojone na dużą skalę przegrupowanie wojsk na kierunkach Zachodnim, Północnym i Południowym.

Elementem tego przegrupowania będzie przerzucenie do obwodu kaliningradzkiego rakiet balistycznych Iskander-M. a także przebazowanie do tego graniczącego z Polską i Litwą regionu lotnictwa myśliwskiego oraz bombowego.

Jak powinna być reakcja Zachodu? O to w programie "Świat" Jolanta Pieńkowska zapyta Jana Rokitę.

Wieczór w TVN24 Biznes i Świat

Fanów nowych technologii i gadżetów zapraszamy o godz. 21.15 na program "Świat technologii". Opowiemy w nim m.in. o Apple Watch i nowym, rewolucyjnym sposobie mycia zębów.

O godz. 21.40 czas na podsumowanie dnia na rynkach w programie "Bilans". Sprawdzimy też, jak inwestują najlepsi.

O godz. 22.00 zapraszamy na program "24 godziny". W programie oprócz podsumowania wydarzeń na świecie i w biznesie, także rzut oka na Polskę.

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat