Jan Kulczyk to najbogatszy Polak. Ma już ponad 11 mld zł

Najnowsze

TVN24Jan Kulczyk od lat jest najbogatszym Polakiem

Bogaci są coraz bogatsi. A najbogatszy Polak to Jan Kulczyk, którego majątek po raz pierwszy przekroczył 11 mld zł. Ogółem majątek 100 najzamożniejszych obywateli naszego kraju wzrósł przez rok o ponad 15 proc. Na tegorocznej liście "Forbesa" za Kulczykiem znaleźli się Zygmunt Solorz-Żak i Michał Sołowow.

Pierwszych czterech najbogatszych Polaków w rankingu nie zmieniło pozycji w porównaniu do ubiegłego roku. Kolejny rok z rzędu najbogatszy Polak to Jan Kulczyk. W porównaniu do poprzedniego roku jego majątek wzrósł o 24,7 proc. i obecnie wynosi 11 miliardów i 100 milionów.

"Tuż" za nim, z 700 milionami mniej, plasuje się Zygmunt Solorz-Żak z rodziną. On również odnotował wzrost, o 22,4 proc.

Najbogatsi, choć biedniejsi o miliardy od numeru jeden

Trzecie miejsce na tym ekskluzywnym podium zajmuje Michał Sołowow z 6 miliardami i 9,1 proc. wzrostem w porównaniu do 2012 roku. Kolejne pozycje należą do Leszka Czarneckiego (4,4 mld) i Germana Efromovicha (biznesmen z 4 mld majątku ma obywatelstwa Kolumbii, Brazylii i Polski (uzyskał je pod koniec 2012 roku).

Lista "Forbesa" powstaje wyłącznie w oparciu o aktywa biznesowe – udziały w przedsiębiorstwach oraz środki pochodzące z transakcji biznesowych. Wyliczenia nie dotyczą prywatnych składników majątku, niezwiązanych z publiczną działalnością biznesową.

Autor: nsz/iga/k / Źródło: forbes.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24