Najnowsze

Jaki jest najlepszy zawód świata? Amerykanie zdecydowali

Najnowsze

[object Object]
Najlepsze zawody w 2014 roku według Business Insider TVN24 BiS
wideo 2/4

Matematyk, wykładowca uniwersytecki i statystyk to najlepsze zawody w 2014 roku - wynika z rankingu serwisu Business Insider. Na końcu mającej 200 pozycji listy znajduje się drwal i dziennikarz gazety.

Najlepsze miejsca pracy w tym roku będą czekały na osoby ze zdolnościami matematycznymi. W czołówce rankingu Business Insider znalazł się matematyk, wykładowca akademicki i statystyk. Pierwszy z nich może średnio zarobić rocznie ponad 100 tys. dol., drugi 68 tys. dol., a trzeci 75 tys. dol.

Analityczne umysły

- Matematycy są potrzebni w każdym sektorze gospodarki. Mają umiejętności analityczne, które są nie tylko potrzebne wielu firmom, ale także zapewniają im sukces. Matematycy znajdą zatrudnienie np. w domach maklerskich na Wall Street, w firmach z sektora energetycznego, czy zespołach rozwojowo-badawczych tworzących nowe technologie - mówi Tony Lee z CareerCast, firmy zajmującej się doradztwem zawodowym. - Matematycy awansowali w rankingu dzięki rosnącemu popytowi na takich pracowników. Wiążą się z tym wyższe zarobki, które przekładają się na poziom życia - wyjaśnia Lee i dodaje, że ich pensje jeszcze będą rosły.

Coraz większe pensje

- Nasze analizy pokazują, że popyt będzie rósł do 2022 roku, a wraz z nim wynagrodzenia, które powiększą się o dodatkowe 23 proc. - dodaje. Na końcu listy 200 najlepszych zawodów w 2014 roku znalazł się drwal i dziennikarz gazety papierowej. Pierwszy może liczyć na roczną pensję rzędu ponad 24 tys. dolarów. Natomiast drugi nieco ponad 37 tys. dolarów. W zestawieniu najlepszych zawodów oceniano nie tylko wysokość zarobków, ale także perspektywy na przyszłość, poziom stresu i fizycznego zaangażowania.

Autor: msz//bgr / Źródło: Business Insider

Pozostałe wiadomości