Jak zachęcić inwestorów do lokowania kapitału w Polsce?

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESBaniak: Polska przyjazna dla inwestorów

Polska jest przyjaznym krajem dla zagranicznych inwestorów - przekonywał w TVN CNBC Biznes wiceminister gospodarki Rafał Baniak. Jako dowód na to podał, że w tym roku zagraniczni inwestorzy mogą zainwestować w Polsce nawet 7 mld euro.

Minister wyjawił, że w najbliższym czasie w Polsce ma pojawić się duży inwestor z branży motoryzacyjnej. Nie chciał jednak podać jego nazwy. Ujawnił natomiast przybliżoną wartość potencjalnej inwestycji. - Mówimy o kwotach liczonych w setkach milionów euro - powiedział Baniak.

Na pytanie, czy inwestorem jest Mercedes, stanowczo zaprzeczył. - Na razie Mercedes rozważa możliwość inwestowania w Polsce, ale pod uwagę bierze także Rumunię. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła - mówił Baniak.

Zachęty dla inwestorów

Wiceminister przekonywał, że Polska jest przyjazna dla inwestorów. - Obok zachęt już istniejących - mówię tu o specjalnych strefach ekonomicznych, programach, jakie adresujemy do inwestorów, którzy chcą w Polsce zaistnieć - pracujemy nad programem operacyjnym "Innowacyjna gospodarka", gdzie jest przewidziane ponad miliard euro na wsparcie inwestorów w najbliższych latach - stwierdził.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES