"Jak TP będzie współpracować, to jej nie podzielimy"

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESStreżyńska: decyzja ws. podziału TP w połowie roku

Podział TP nadal stoi pod znakiem zapytania. - Nie wycofujemy się z tego pomysłu. W połowie roku podejmiemy decyzje. Wszystko zależy od tego, czy TP będzie współpracować z innymi operatorami - powiedziała w TVN CNBC Biznes prezes UKE Anna Streżyńska.

- Jeśli Telekomunikacja Polska nie blokowałaby dostępu operatorom komercyjnym i doszłoby m.in. do uwolnienia pętli lokalnej, UKE nie mógłby dokonać podziału operatora - powiedziała szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

- Nie wycofujemy się - podkreśliła Streżyńska. Sprecyzowała, że wyniki analizy powinny być znane ok. czerwca-lipca. UKE musiał unieważnić pierwszy przetarg na wykonanie analiz, co spowodowało miesięczne opóźnienie.

Moje osobiste zdanie jest takie, że każdy z operatorów zasiedziałych powinien być podzielony na część hurtową i detaliczną. (...) Prowadziłoby to do jednolitych warunków działalności każdego z operatorów i dałoby największą przejrzystość w działalności operatora i przepływach finansowych. Anna Streżyńska, UKE

Prezes Urzędu oceniła, że gdyby decyzja o podziale nie była regulowana przepisami prawa, a zależała wyłącznie od decyzji regulatora, zdecydowałaby się na podział. - Moje osobiste zdanie jest takie, że każdy z operatorów zasiedziałych powinien być podzielony na część hurtową i detaliczną. (...) Prowadziłoby to do jednolitych warunków działalności każdego z operatorów i dałoby największą przejrzystość w działalności operatora i przepływach finansowych - stwierdziła Streżyńska.

Mobilna telewizja jeszcze w tym roku? - Są prowadzone testy, tyle że terytorialnie okrojone. Ale są obiecujące - stwierdziła Anna Streżyńska pytana o telewizję mobilna, czyli dostępną w telefonach komórkowych. To oznacza, że istnieje realna szansa, że w tym roku będziemy mogli zobaczyć nasze ulubione programy telewizyjne na ekaranach telefonów.

Streżyńska: mobilna telewizja jeszcze w tym rokuTVN CNBC BIZNES

- Już teraz widzimy, że zainteresowanie jest spore. Czy nowa telewizja zdobędzie widzów, zależy od ceny. Jeśli będzie za wysoka, to może nie być chętnych na tę usługę - dodała.

Więcej szczegółów na ten temat na stronie www.tvncnbc.pl

Źródło: TVN CNBC, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES