Jak skorzystać z ulgi na dzieci?

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESWszystko o uldze na dzieci

Nie wiesz, jakie są warunki skorzystania z ulgi na dziecko? Nie ma problemu. Adam Mariuk, doradca podatkowy z firmy Deloitte, w programie "Twój Brat PIT" wyjaśnia wszelkie wątpliwości związane z ulgą prorodzinną.

- Z ulgi prorodzinnej mogą skorzystać osoby, których dzieci nie przekroczyły wieku 25 lat i uczą się w polskich uczelniach, bądź szkołach. Ograniczenie wiekowe nie obowiązuje w przypadku, w którym dziecko otrzymuje zasiłek pielęgnacyjny - przypomina Adam Mariuk, doradca podatkowy.

Ponadto należy pamiętać o tym, że ulga nie przysługuje na dzieci, które uczą się za granicą, bądź, których zarobki poza granicami kraju przekroczyły kwotę zwolnioną od podatku. Kwota ta wynosi 3 tysiące złotych.

- Kwotę ulgi prorodzinnej wykazujemy w PIT/O, załączniku do zeznania podatkowego, w którym umieszczamy wszelkie odliczenia zarówno od dochodu, jak i od podatku - mówi Mariuk. Następnie odliczoną kwotę przepisujemy do PIT-u-37.

Masz pytanie? Napisz, zadzwoń, pomożemy!

Adam Mariuk z Deloitte odpowiada na pytania widzówTVN CNBC BIZNES

Gość w studiu odpowiadał także na pytania widzów. Dotyczyły one m.in. korzystania z ulgi prorodzinnej w przypadku dziecka, które zarabiało za granicą oraz niepełnosprawnego dziecka otrzymującego zasiłek pielęgnacyjny.

Pytania dotyczące wypełniania rocznych zeznań podatkowych można przesyłać do naszych ekspertów na adres PIT@tvn.pl. Więcej rozmów ze specjalistami o podatkach można znaleźć na stronie telewizji TVN CNBC Biznes www.tvncnbc.pl.:

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES