Najnowsze

Jak się rozliczyć z umowy o dzieło lub zlecenia?

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESRozlicz koszty umowy o dzieło z "Twoim bratem PITem"

- Zatrudnieni na umowę - zlecenie lub umowę o dzieło podlegają innym zasadom rozliczania kosztów uzyskania przychodu - mówiła w cyklu podatkowym "Twój Brat PIT" w TCN CNBC Biznes Dominika Dragan-Berestecka z kancelarii podatkowej Ożóg i Wspólnicy i mówiła, jak w takiej sytuacji rozliczać się z fiskusem.

- Koszty uzyskania przychodu powstają wtedy, kiedy ponosimy wydatki, aby uzyskać przychód. Przepisy regulują sposoby ich powstawania i rozliczania w zależności od formy zatrudnienia - mówiła Dominika Dragan-Berestecka. Ekspert wyjaśniła, że w przypadku umowy o pracę jest to zryczautowana, stała kwota, którą co roku ustala ministerstwo finansów. - Jest ona jednak dość niska. Lepiej wygląda to w przypadku umowy-zlecenia i umowy o dzieło, gdzie możemy nawet odliczyć od 20 do 50 proc. naszego przychodu - dodała.

Dominika Dragan-Berestecka tłumaczyła też, jak rozlicząc się w przypadku, gdy jesteśmy zatrudnieni w kilku miejscach na różnych zasadach. Pytania dotyczące wypełniania rocznych zeznań podatkowych można przesyłać do naszych ekspertów na adres PIT@tvn.pl. Więcej rozmów ze specjalistami o podatkach można znaleźć na stronie telewizji TVN CNBC Biznes www.tvncnbc.pl.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES