Jak samotny rodzic powinien wypełnić PIT?

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNES"Twój brat PIT" radzi

Możliwość odliczenia od podatku 1145 zł za każde dziecko to ogromna ulga dla rodziców - także tych, którzy dzieci wychowują samotnie. Na co powinno się zwrócić uwagę wypełniając deklarację podatkową mówił w studiu TVN CNBC Biznes Krzysztof Radzikowski z BDO Numerica.

Jak podkreślał ekspert, pierwsze, co powinien zrobić samotny rodzic wypełniając deklarację podatkową, to zaznaczenie kwadracika nr 6 w PIT 37.

Następnie należy wypełnić załącznik PIT/O. - W tym załączniku szczególną uwagę należy zwrócić na rubryki nr 34 i 35. W rubryce nr 34 wpisujemy liczbę wychowywanych dzieci, a w rubryce nr 35 kwotę ulgi, czyli 1145,08 zł pomnożoną przez liczbę dzieci - tłumaczył Radzikowski.- Kwotę, którą otrzymamy w załączniku, wpisujemy w deklaracji podatkowej w pole 106 lub 107 - podkreślał ekspert.

W dalszej części programu Krzysztof Radzikowski odpowiadał na pytania internautów i widzów dotyczące ulgi.

Pytania dotyczące wypełniania rocznych zeznań podatkowych można przesyłać do naszych ekspertów na adres PIT@tvn.pl. Więcej rozmów ze specjalistami o podatkach można znaleźć na stronie telewizji TVN CNBC Biznes www.tvncnbc.pl

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES