Jak rozliczyć zysk z funduszu?

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESRozlicz się z "Twoim bratem PIT-em"

Większość podatników inwestujących w polskie fundusze inwestycyjne nie musi wypełniać PIT-ów - zapewnił w programie "Twój brat PIT" Piotr Baraniak z firmy doradztwa podatkowego Ożóg i Wspólnicy. Jak tłumaczy, fundusz sam za inwestora odprowadza zryczałtowany 19-procentowy podatek.

Inaczej jest jednak w wypadku zagranicznych funduszy. - Taka osoba powinna we własnym zakresie wykazać podatek z tytułu tych dochodów - tłumaczył Baraniak. Może się jednak zdarzyć, że i zagraniczny fundusz zapłacił za nas podatek. Wtedy go odliczamy od podatku, który mamy do zapłacenia. - Nie może to być jednak więcej niż 4 tysiące złotych - zaznaczył analityk.

Ekspert wyjaśniał też wątpliwości jednego z widzów TVN CNBC Biznes. Zastanawiał się on, czy istnieje możliwość dochodów z funduszu ze stratami z giełdy. Pytania dotyczące wypełniania rocznych zeznań podatkowych można przesyłać do naszych ekspertów na adres PIT@tvn.pl. Więcej rozmów ze specjalistami o podatkach można znaleźć na stronie telewizji TVN CNBC Biznes www.tvncnbc.pl.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES