Jak PIT płaci więzień, a jak żołnierz z Iraku

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESRozlicz się z "Twoim bratem PITem"

Jak mają się rozliczać podatnicy, który świadczą swoją pracę w niecodziennych warunkach, tacy jak np. żołnierze, czy więźniowie? Beta Kuszewska z firmy Kuszewska i Wspólnicy wyjaśniała to w podatkowym cyklu w "Twój brat PIT" w TVN CNBC Biznes.

- Żołnierze zasadniczej służby wojskowej, którzy otrzymują żołd lub ci, którzy odbywają służbę zastępczą nie rozliczają się w ogóle. Natomiast żołnierze zawodowi rozliczają się jak normalni podatnicy - mówiła Beata Kuszewska. Ekspert podkreśliła, że w przypadku tych ostatnich opodatkowaniu nie podlegają np. dodatki za misje specjalne.

W przypadku więźniów zdarza się dość często, że pracują poza zakładem karnym. - Wtedy pracodawca musi przysłać PIT do zakładu i to tam osadzony jest rozliczany - wyjaśniała Beata Kuszewska.

Ekspert odpowiadała też na pytania widzów i internautów. Większość z nich dotyczyła ulgi prorodzinnej i internetowej dla rolników oraz pracujących na umowę zlecenie. Pytania dotyczące wypełniania rocznych zeznań podatkowych można przesyłać do naszych ekspertów na adres PIT@tvn.pl. Więcej rozmów ze specjalistami o podatkach można znaleźć na stronie telewizji TVN CNBC Biznes www.tvncnbc.pl.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES