Jak dobrze być prezesem (nawet w czasach kryzysu)

Najnowsze

TVN CNB BiznesWczasy dyrektorów bankrutującej firmy

Szefowie amerykańskiego giganta AIG, który jeszcze niedawno stał na krawędzi bankructwa, zaraz po przyznaniu rządowej pożyczki wyjechali do ekskluzywnego hotelu SPA - ustaliła specjalna komisja Kongresu USA.

AIG otrzymało od amerykańskiego rządu aż 85 miliardów kredytu, bo ubezpieczyciel nie był w stanie poradzić sobie z kryzysem finansowym. CZYTAJ WIĘCEJ: Amerykański rząd ratuje AIG

Rekordowe bonusy AIG zbulwersowały amerykańską opinię publiczną - i jak się okazuje, wzburzenie było uzasadnione. Menedżerowie firmy wkrótce po otrzymaniu rządowej pomocy pojechali do jednego z najdroższych hoteli w Kalifornii.

Dyrektorzy spali tam w pokojach po 1000 dolarów za noc, a rachunki z restauracji przekroczyły 150 tysięcy dolarów. Na same tylko wizyty kosmetyczne wydali 23 tysiące dolarów.

Dokumenty dotyczące drogiej imprezy ujawniono podczas przesłuchań w Kongresie, które miały wyjaśnić przyczyny złej sytuacji ekonomicznej spółki. Przy okazji wyniknął jeszcze drugi skandal. Chodzi o olbrzymią - 15-milonową odprawę - dla byłego dyrektora generalnego AIG w sytuacji, kiedy spółka stała już na krawędzi bankructwa.

Materiał "Faktów TVN" o "wakacjach" prezesów AIGFakty TVN

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNB Biznes