ITI zwiększa udziały w "Tygodniku Powszechnym"


Grupa ITI, główny właściciel TVN SA, objęła większościowe udziały w "Tygodniku Powszechnym". Jak informuje koncern chce "rozwijać potencjał czasopisma i wzmocnić jego pozycję rynkową, zachowując jednocześnie dotychczasową niezależność redakcji".

Grupa ITI kupiła od Fundacji Tygodnika Powszechnego kolejne 194 udziały i zwiększyła w ten sposób swoje zaangażowanie do 53 proc.

- Po dokapitalizowaniu "Tygodnik" nabierze dodatkowego impetu i dążyć będzie do dalszego wzrostu czytelnictwa i znaczenia na rynku prasowym i reklamowym - powiedział prezes ITI Wojciech Kostrzewa.

Rośnie sprzedaż TP

- "Tygodnik Powszechny" po ubiegłorocznych zmianach, które zostały przeprowadzone dzięki dokapitalizowaniu przez ITI, systematycznie zwiększa sprzedaż i udział w rynku. Sprzedaż wersji drukowanej wzrosła w ciągu pierwszych 4 miesięcy 2008 roku o ponad 5 proc. wobec znacznego spadku na całym rynku tygodników opinii. Serwis internetowy www.tygodnik.onet.pl stał się od kilku miesięcy liderem pod względem ilości użytkowników wśród portali tygodników opinii - powiedział Wojciech Kostrzewa. Według ostatnich danych ZKDP "Tygodnik Powszechny" sprzedawał w kwietniu br. 20 856 egz., o 1,34 proc. więcej niż w kwietniu 2007 r.

Grupa ITI objęła 49 proc. udziałów w "Tygodniku Powszechnym" w lipcu 2007 roku.

Wspaniała historia Tygodnika

"Tygodnik Powszechny" powstał w 1945 roku. Był jedynym czasopismem toczącym nieustanna walkę z cenzurą przez cały okres PRL. Jest periodykiem cenionym przez całe pokolenia Polaków, publikującym teksty wybitnych intelektualistów. Jest pismem zakorzenionym w wartościach chrześcijańskich, a równocześnie otwartym na różnorodne nurty intelektualne.

- Dokonana 23 czerwca operacja podwyższenia kapitału, dzięki zachowaniu autonomii redakcji przy jednoczesnym rozwoju współpracy z innymi podmiotami z Grupy ITI, umożliwia "Tygodnikowi Powszechnemu" dalsze pełnienie jego misji katolickiego pisma społeczno–kulturalnego – powiedział ks. Adam Boniecki – redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego".

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości