ITI i TVN negocjują tylko z Canal+

Najnowsze

tvnGrupa ITI ws. TVN SA negocjuje wyłącznie z Grupą Canal+

ITI Holdings SA ("Grupa ITI") poinformował w komunikacie prasowym, że "wspólnie z TVN przyznały Grupie Canal+ wyłączność na negocjacje, które mają doprowadzić do stworzenia strategicznego partnerstwa w Polsce".

- Obie strony pracują ciężko, aby osiągnąć porozumienie do końca roku. Dalsze szczegóły zostaną podane w momencie, kiedy będzie to możliwe - poinformował dziennikarzy Wojciech Kostrzewa, prezes zarządu i dyrektor generalny Grupy ITI.

ITI jest właścicielem 56 proc. akcji TVN SA.

Spółka jest komercyjnym nadawcą telewizyjnym w Polsce, właścicielem i operatorem dziesięciu kanałów telewizyjnych (m.in. TVN, TVN24), płatnej platformy cyfrowej "n" oraz portali onet.pl i tvn24.pl.

"Skutecznie realizowana przez Grupę TVN strategia konwergencji pozwoliła na utworzenie jednej z najbardziej innowacyjnych grup medialnych w Europie. Od grudnia 2004 r. TVN SA jest notowana na GPW i wchodzi w skład indeksu WIG-20" - pisze ITI w komunikacie.

Obecna w Polsce

Grupa Canal+ (właścicielem jest Vivendi) działa w sektorze płatnej telewizji we Francji. "Jest czołowym operatorem telewizyjnych kanałów tematycznych i premium oraz dostawcą ofert płatnej telewizji we Francji. Jest pionierem nowoczesnego wykorzystania telewizji, wiodącym producentem i dystrybutorem filmów" - czytamy w komunikacie.

W Polsce Grupa Canal+ jest właścicielem platformy Canal+ Cyfrowy.

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn