ITI i Canal+ ujawniają szczegóły "strategicznego partnerstwa"

Najnowsze

Aktualizacja:
tvnITI połączy siły z Grupą Canal+

Grupa ITI wspólnie z TVN SA ujawniają kolejne szczegóły "strategicznego partnerstwa" z francuską Grupą Canal+. Spółki połączą swoje działania w polskiej branży płatnej telewizji w ramach joint venture i stworzą wspólną platformę cyfrową w Polsce. Dodatkowo Francuzi mają kupić udziały w spółce posiadającej większościowy pakiet w TVN SA.

Jak poinformował ITI w komunikacie, Grupa TVN połączy swoją spółkę zależną ITI Neovision (spółka zarządzająca platformą "n") z Canal+ Cyfrowy (zarządza platformą Cyfra+) w zamian za istotne udziały mniejszościowe w połączonej spółce. "W ramach realizacji planowanej transakcji nie przewiduje się dokonywania płatności gotówkowych przez Grupę TVN. Połączona platforma DTH będzie dysponowała ponad 2,5 milionową bazą abonentów" - informuje ITI.

I dodaje: "Abonenci wspólnej platformy cyfrowej DTH skorzystają z zastosowania najnowszej technologii i dostępu do najszerszej oferty HD na polskim rynku i będą mogli odnieść pełne korzyści z wprowadzenia telewizji 3D".

Sprzedaż udziałów

Grupa TVN i połączona platforma płatnej telewizji planują podpisać umowy partnerskie dotyczące treści, produkcji i eksploatacji na polskim rynku.

Oprócz tego, Grupa Canal+ planuje nabyć istotne mniejszościowe udziały w N-Vision B.V., spółce matce Polish Television Holding B.V („PTH”), do której z kolei należy 51 proc. akcji TVN. Ponadto Grupie Canal+ zaoferowano opcję nabycia w przyszłości pozostałej części pakietu kontrolnego w TVN od Grupy ITI.

Ile Francuzi zapłacą za udziały, nie ujawniono.

Spółki

TVN to wiodący polski komercyjny nadawca telewizyjny posiadający i zarządzający dziesięcioma kanałami telewizyjnymi m.in. TVN i TVN24, cyfrową platformą telewizyjną „n” i portalem onet.pl. TVN jest notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od grudnia 2004 roku i wchodzi w skład indeksu WIG 20.

Grupa CANAL+ (większościowe udziały ma Vivendi) to wiodąca grupa płatnej telewizji we Francji. To także istotny gracz w branży produkcji filmowej i dystrybucji. Grupa CANAL+ to także ważny gracz w Polsce poprzez Canal+ Cyfrowy (Cyfra+), drugą największą cyfrową platformę płatnej telewizji dysponującą 1,5 milionową bazą abonentów.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn