ITI chce kupić udziały od rodziny Wejchertów

Najnowsze

TVN24Grupa ITI planuje kupić udziały od rodziny Wejchertów

ITI Holdings SA (Grupa ITI) planuje odkupić 33 procent udziałów w Grupie ITI należących obecnie do firm związanych z Łukaszem Wejchertem, Agatą Wejchert-Dworniak oraz Victorią Wejchert – poinformowała spółka w komunikacie. Transakcja jest warunkowa i wejdzie w życie równolegle z podpisaniem ostatecznych umów związanych z wejściem w strategiczne partnerstwo z Grupą Canal+ przed końcem roku 2011. Jednocześnie Łukasz Wejchert, prezes Onetu, członek komitetu wykonawczego Grupy ITI, wiceprezes Grupy TVN ds. Online, po sprzedaży udziałów, odejdzie z ITI.

Po transakcji Grupa ITI będzie należała do firm związanych z rodzinami Mariusza Waltera, Bruno Valsangiacomo, Aldony Wejchert, i Wojciecha Kostrzewy, którzy – jak napisano w komunikacie – "raz jeszcze podkreślili swoją wolę dalszego rozwijania Grupy ITI". Szczegółów transakcji – w tym finansowych – nie ujawniono.

"Za głosem serca"

Dołączając do Grupy ITI w roku 1997 czułem, że mieliśmy odpowiednią wizję, ale nie wyobrażałem sobie, że zajdziemy tak daleko i tak szybko w rozwijaniu telewizji i platformy on-line w Polsce. Cały zespół ITI, TVN i Onetu zasługuje na największe podziękowania za ten sukces. Rozstanie z tak utalentowanymi kolegami nie jest proste, ale podjąłem tą decyzję, aby podążać za głosem serca, realizować swoją pasję i w 100 procentach skoncentrować się na on-line i projektach, w których technologia odgrywa kluczową rolę, a odejście z ITI mi to właśnie umożliwi. Ludzie z pasją i wyjątkowi liderzy, którym Onet zawdzięcza swój sukces będą dalej rozwijać innowacyjne rozwiązania i wzmacniać pozycję rynkową firmy. wejchert

Łukasz Wejchert: - Dołączając do Grupy ITI w roku 1997 czułem, że mieliśmy odpowiednią wizję, ale nie wyobrażałem sobie, że zajdziemy tak daleko i tak szybko w rozwijaniu telewizji i platformy on-line w Polsce. Cały zespół ITI, TVN i Onetu zasługuje na największe podziękowania za ten sukces. Rozstanie z tak utalentowanymi kolegami nie jest proste, ale podjąłem tą decyzję, aby podążać za głosem serca, realizować swoją pasję i w 100 procentach skoncentrować się na on-line i projektach, w których technologia odgrywa kluczową rolę, a odejście z ITI mi to właśnie umożliwi. Ludzie z pasją i wyjątkowi liderzy, którym Onet zawdzięcza swój sukces będą dalej rozwijać innowacyjne rozwiązania i wzmacniać pozycję rynkową firmy.

"Dalszy rozwój"

Bruno Valsangiacomo, prezydent Grupy ITI, podziękował Łukaszowi Wejchertowi za jego dotychczasowy wkład w rozwój Onetu i wypracowanie jego pozycji wśród najlepszych polskich serwisów on-line, który stał się jednym z najważniejszych filarów działalności Grupy ITI. - Spędziliśmy wspólnie wiele lat w Grupie ITI, wspólnie rozwijając aktywa on-line i życzę Łukaszowi Wejchertowi wszystkiego najlepszego w jego przyszłych przedsięwzięciach i karierze zawodowej w branży on-line. Jako Grupa ITI jesteśmy w uprzywilejowanej sytuacji mogąc zapewnić ciągłość zarządzania w Onecie, wybierając managerów spośród naszych współpracowników. Cieszę się, że udało nam się znaleźć rozwiązanie uwzględniające interesy wszystkich akcjonariuszy Grupy ITI. Mogę zapewnić, że pozostali udziałowcy dołożą wszelkich starań do dalszego rozwoju Grupy ITI, dążąc do zachowania jej ciągłości, innowacyjności i wzmocnienia pozycji rynkowego lidera – powiedział Bruno Valsangiacomo.

"Zdecydowałam się zostać"

Aldona Wejchert, członek rady nadzorczej Grupy TVN i przewodnicząca rady nadzorczej Multikina powiedziała: - Zdecydowałam się pozostać w Grupie ITI, której współzałożycielem był mój małżonek, świętej pamięci Jan Wejchert. W ciągu wielu lat działalności do zespołu Grupy ITI dołączyli jedni z najbardziej utalentowanych pracowników w Polsce i wierzę, że Grupa ITI i jej spółki będą mogły kontynuować sukces Grupy ITI w oparciu o te talenty. Ich kreatywne umiejętności będą prowadziły do sukcesów w przyszłości, a ja chcę wziąć udział w tym procesie.

Na początku listopada ITI i TVN ujawniły szczegóły "strategicznego partnerstwa" z francuską Grupą Canal+. Spółki połączą swoje działania w polskiej branży płatnej telewizji w ramach joint venture i stworzą wspólną platformę cyfrową w Polsce. Dodatkowo Francuzi mają kupić udziały w spółce posiadającej większościowy pakiet w TVN SA. (CZYTAJ WIĘCEJ)

Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: TVN24