iSlate - nowy gadżet od Apple?

Najnowsze

Aktualizacja:
apple.comApple szykuje premierę nowego produktu?

Internet aż huczy od plotek i domysłów na temat nowego urządzenia, które w styczniu ma zaprezentować firma Apple. Będzie to prawdopodobnie tablet pozwalający na przeglądanie zasobów globalnej Sieci, oglądanie telewizji internetowej i czytanie e-gazet. Ma nazywać się iSlate.

Prasa i blogerzy spekulują, że Apple zaprezentuje nowe urządzenie 26 stycznia podczas konferencji w San Francisco. Firma z jabłuszkiem w logo w przeszłości już kilka razy właśnie tam prezentowała swoje nowe produkty. Tak było np. w przypadku ultralekkiego MacBooka Air (styczeń 2008 r.) czy pierwszego iPhone'a (styczeń 2007 r.).

Tym razem noworoczną premierę ma mieć tablet (komputer z ekranem dotykowym). Urządzenie ma być pozbawione jakichkolwiek klawiszy - będzie się je obsługiwać za pomocą ekranu dotykowego, tak jak kultowego już iPhone'a. Tyle że ekran będzie większy: dostępne mają być wersje 7-calowa i 10-calowa.

Gadżet będzie się prawdopodobnie nazywał iSlate. Jak donosi serwis chip.pl, Apple zarejestrował już m.in. domeny internetowe islate.com, islate.jp, islate.cn, islate.info, islate.biz i islate.co.uk.

iSlate ma służyć do przeglądania internetu, oglądania programów telewizyjnych (w postaci podcastów) i przede wszystkim czytania cyfrowych wydań gazet i magazynów. Ta ostatnia funkcja to odpowiedź Apple'a na rozwój segmentu e-prasy. W ostatnich miesiącach kilku największych wydawców (m.in. Conde Nast - wydawca Vanity Fair i Vogue; Hearst - wydawca Cosmopolitan; News Corp i Time) połączyło siły by stworzyć wirtualny kiosk, w którym można kupić ich tytuły w postaci cyfrowej.

Źródło: "Guardian", chip.pl

Źródło zdjęcia głównego: apple.com