iPhone już w Europie

 
TVN24.pliPhone rusza na podbój Europy

Operator komórkowy O2 uzyskał wyłączność na sprzedaż iPhona w Wielkiej Brytanii. Najnowszy gadżet firmy Apple - połączenie telefonu i odtwarzacza mp3 - ma kosztować 269 funtów.

iPhone będzie sprzedawany nie tylko w salonach O2 i sklepach Apple'a, ale także w sieci Carphone Warehouse. Telefon na półkach ma się pojawić dopiero 9 listopada, a kupując go będzie trzeba podpisać 18-miesięczną umowę z trzema opcjami abonamentu O2 (35, 45 lub 55 funtów miesięcznie). Użytkownicy iPhona uzyskają dodatkowo darmowy dostęp do 7,500 hotspotów, które umożliwią im szybkie połączenie z internetem.

Na razie nie są znane szczegóły kontraktu jaki podpisał O2 z producentem iPhone'a. - Wchodzimy na rynek brytyjski i chcemy współpracować z najlepszym operatorem. Taki jest właśnie O2 - stwierdził jedynie szef Apple'a Steve Jobs na konferencji w Londynie.

iPhone sprzedaje się lepiej niż planowano

W przeciwieństwie do większości nowoczesnych telefonów iPhone nie obsługuje superszybkich sieci 3G, a jednie dużo wolniejsze EDGE. Mimo to premiera telefonu 29 czerwca była wielkim wydarzeniem w USA. Chociaż stosunkowo drogie, przez pierwsze dni od pojawienia się na rynku aparaty dosłownie znikały z półek.

W zeszłym tygodniu Apple postanowił obniżyć cenę wersji z ośmioma gigabajtami pamięci z 599 dol. do 399 dol. Wywołało to podejrzenia, że sprzedaż iPhone'ów spada. Firma natychmiast rozwiała wątpliwości podając, że sprzedała milion sztuk iPhona, o miesiąc wyprzedzając swoje plany.


Źródło: BBC, AP, Reuters, CNN

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl

Pozostałe wiadomości