iPhone 6 sprzedaje się jak świeże bułeczki. 4 mln zamówień w 24 godziny

Najnowsze


Apple odnotowuje rekordowe zapotrzebowanie na swój nowy smartfon. Przez pierwsze 24 godziny od rozpoczęcia przedsprzedaży, liczba zamówień na iPhone 6 i iPhone'a 6 Plus przekroczyła cztery miliony. Na większy model klienci muszą czekać nawet cztery tygodnie.

Apple zaprezentował swoje nowe gadżety 9 września. iPhone 6 ma ekran o przekątnej 4,7 cala (niespełna 12 cm), a iPhone 6 Plus - 5,5 cala (prawie 14 cm). Oba wyposażono w szybsze procesory i pojemniejsze akumulatory, a także w większą pamięć. iPhone 6 ma 6,9 mm grubości, a iPhone 6 Plus - 7,1 mm, oba są więc nieco cieńsze od poprzedników.

Większy znaczy popularniejszy

Do sklepów w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Australii, Hongkongu, Singapurze i Japonii iPhone'y trafią 19 września. Tydzień później sprzedaż rozpocznie się w kolejnych 20 krajach. Przed końcem 2014 roku nowy iPhone będzie w sumie dostępny w 115 krajach.

Firma z Cupertino rozpoczęła przyjmowanie zamówień przez internet w czwartek. Zdecydowanie większą popularnością cieszy się iPhone 6 Plus nazywany już przez niektórych "phabletem" (z połączenia słów "phone" i "tablet"). Na niego trzeba czekać nawet miesiąc. Mniejszego iPhone'a klienci z USA dostaną od ręki.

Cena iPhone'a 6 zaczyna się od 199 dolarów w dwuletniej umowie, natomiast cena iPhone'a 6 Plus od 299 dolarów.

Autor: ToL//km / Źródło: Reuters