iPhone 3G w Polsce już w tym roku

Najnowsze

Aktualizacja:

Na oficjalną premierę iPhone'a w Polsce się nie doczekaliśmy i nie doczekamy. Przynajmniej jeśli chodzi o pierwszy model tego telefonu. Na polski rynek trafi za to nowy iPhone 3G. I to niedługo po swojej wielkiej, światowej premierze.

Jak poinformował we wtorek Apple, za sprzedaż iPhone'a na polskim rynku, odpowiedzialne będą Orange i Era. O ile ta pierwsza firma zapowiadała ten ruch już dawno, o tyle wiadomość o planach Ery jest nie lada niespodzianką.

Spółka T-Mobile, większościowy udziałowiec PTC, operatora Ery, 11 lipca wprowadzi nowe telefony Apple do Austrii, Niemiec i Holandii. Do końca roku iPhone 3G pojawi się natomiast w Chorwacji, Czechach, Słowacji, na Węgrzech i właśnie w Polsce.

Smartphone'y zagrożone Eksperci rynku IT uważają, że wprowadzenie najnowszego iPhone'a na polski rynek wpłynie negatywnie na wyniki sprzedaży innych producentów telefonów tzw. smartphone, w szczególności popularnych na polskim rynku aparatów Sony Ericsson (P1i, M600i), HTC (sprzedawanych pod marką SPV w Orange i MDA w Era) oraz Nokii serii N.

iPhone to stworzone przez firmę Apple kieszonkowe urządzenie posiadające funkcje telefonu komórkowego, odtwarzacza MP3 i komunikatora internetowego. Pierwsza prezentacja urządzenia miała miejsce 9 stycznia 2007 roku na wystawie Macworld w San Francisco.

W poniedziałek Steve Jobs, szef firmy Apple, na konferencji w San Francisco zaprezentowała drugą generację telefonu, która nazwana została 3G. Posiada m.in. szybszą przeglądarkę stron internetowych i lepsze oprogramowanie. Nowy model będzie dodatkowo pozwalał korzystać z systemu nawigacji satelitarnej GPS. (CZYTAJ WIĘCEJ).

Źródło: PAP, tvn24.pl