Internet będzie dostępny w całej Polsce

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Internet będzie dostępny w całej Polsce

Poza zasięgiem sieci internetowej jest 2 mln polskich domów. Operator satelitarny SES Astra wprowadza usługę, która może rozwiązać ten problem - zapowiada "Rzeczpospolita".

Tani i dobrej jakości dostęp do internetu za pośrednictwem satelity? Za trzy – cztery miesiące będzie to możliwe. Jeden z największych operatorów satelitarnych na świecie SES Astra uruchamia w Polsce usługę, która może dotrzeć do 2 mln gospodarstw domowych znajdujących się poza zasięgiem stacjonarnej sieci telekomunikacyjnej. – Będziemy ją sprzedawać wraz z operatorami, którzy będą chcieli uzupełnić swoją ofertę o usługi dla terenów słabo zurbanizowanych – mówi Leszek Bujak z polskiego oddziału SES Astra. Negocjacje trwają, ale firma nie chce zdradzić, z kim rozmawia. Astra zaproponuje trzy pakiety usług, w których prędkość ściągania danych będzie się wahała od 256 kb/s do 1024 kb/s. W drugą stronę informacje są wysyłane z prędkością nawet 128 kb/s. Detaliczne ceny usług będą się wahały od ok. 70 do 140 zł miesięcznie.

Wyjdziemy z jaskini?

Astra zaproponuje trzy pakiety usług, w których prędkość ściągania danych będzie się wahała od 256 kb/s do 1024 kb/s. W drugą stronę informacje są wysyłane z prędkością nawet 128 kb/s. Detaliczne ceny usług będą się wahały od ok. 70 do 140 zł miesięcznie. internet

Tania sieć, ale drogi zestaw odbiorczy

Barierą może się okazać cena satelitarnego zestawu odbiorczego, która wynosi ok. 1 tys. zł. Dużych operatorów byłoby stać na sfinansowanie ich zakupu. Mniejszych niekoniecznie. Największym dostawcą internetu w Polsce jest Telekomunikacja Polska, która ma ponad 2 mln abonentów. Milion klientów przekroczyły sieci komórkowe i telewizji kablowej - wylicza dziennik.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Źródło zdjęcia głównego: TVN24