Internauto masz swoją ulgę!

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESInternauto masz swoją ulgę

Internet za darmo? To możliwe. Wystarczy skorzystać z ulgi internetowej. - W wielu przypadkach może okazać się, że koszt jaki wydajemy na opłaty za dostęp do sieci, zostanie nam zwrócony po skorzystaniu z tej właśnie ulgi - radzi Andrzej Marczak, ekspert KPMG.

Kwotę jaką wydaliśmy, aby opłacić dostęp do internetu odliczamy od naszego dochodu. - W zależności w jakim progu jest podatnik, może zyskać 19, 30, lub 40 procent odliczanej kwoty - mówi Marczak.

- Kwotę odliczamy od dochodu, nie od podatku. To bardzo istotne. A odliczenia możemy dokonać jeśli korzystamy z internetu w budynku, w którym zamieszkujemy - przypomina ekspert podatkowy.

Aby dokonać odliczenia ulgi internetowej należy wykazać odliczaną kwotę w pozycji 21 w załączniku PIT/O. Załącznik ten należy dołączyć do PITu-37. PIT/O dotyczy zarówno podatnika, jak i małżonka, więc jeśli nie rozliczamy się sami, również możemy skorzystać z ulgi internetowej.

Na koniec w PIT-37 w pozycji 93 wpisujemy kwotę ulgi internetowej, jaką wcześniej umieściliśmy w załączniku PIT/O.

Masz pytanie? Napisz, zadzwoń, pomożemy!

Andrzej Marczak odpowiada na pytania widzówTVN CNBC BIZNES

Temat ulgi podatkowej spotkał się z szerokim zainteresowaniem widzów i od razu pojawiły się pytania. Gość w studiu rozwiązał problemy dotyczące m.in. korzystania z ulgi na internet przez więcej niż jedną osobę, czy sytuacji, w której rachunki za sieć płaci za nas ktoś inny.

Widzowie "Twojego Brata PIT-a" pytali także o ulgę na dziecko, czy o rozliczenie zysku firmy prowadzonej za granicą.

Pytania dotyczące wypełniania rocznych zeznań podatkowych można przesyłać do naszych ekspertów na adres PIT@tvn.pl. Więcej rozmów ze specjalistami o podatkach można znaleźć na stronie telewizji TVN CNBC Biznes www.tvncnbc.pl.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES