Najnowsze

Interes życia z Bagsikiem?

Najnowsze

TVN24Prokuratura znowu będzie się zajmować Bogusławem Bagsikiem

Czy powierzyłbyś swoje pieniądze Bogusławowi Bagsikowi? Są tacy, którzy to niedawno zrobili... Teraz do Prokuratury Okręgowej w Warszawie wpływają pisma od klientów spółki Digit Serve, którzy Bagsikowi zarzucają przestępstwo.

Także i tym razem w grę wchodzą wielkie pieniądze - informuje "Puls Biznesu". Brytyjska spółka Digit Serve, której pełnomocnikiem jest Bagsik, od początku 2006 r. przez powiązane z nią polskie firmy CENG Polska, eCashing i Vinsvin zebrała więcej niż 20 mln złotych od ponad stu klientów.

Umowy obiecywały klientom cotygodniową wypłatę 1 proc. zysku, co daje 52 proc. rocznie. Początkowo dotrzymywano zobowiązań. Jednak od połowy 2007 r. większość klientów nie otrzymała obiecanych pieniędzy. W zamian wysyłano do nich kolejne pisma tłumaczące zwłokę w wypłatach, podające nowe terminy spłaty. Większość z tych pism podpisał Bogusław Bagsik.

Były szef Art-B nie przejmuje się skargami wpływającymi do prokuratury. Jak pisze "Puls Biznesu", nadal spotyka się z klientami DS, proponując niektórym rozliczenie wierzytelności poprzez zakup akcji szwajcarskiej spółki CENG. Innym podaje kolejne, jego zdaniem ostateczne terminy spłat.


Źródło: "Puls Biznesu"

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości