Intercity wymienia zarząd

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24PKP Intercity ma nowego prezesa

Grzegorz Mędza zastąpi Krzysztofa Celińskiego na stanowisku prezesa PKP Intercity - zdecydowano podczas walnego zgromadzenia spółki. Z funkcji członka zarządu – dyrektora handlowego został odwołany też Marek Nitkowski. Jego następca nie został na razie powołany.

- Zmiany w zarządzie spółki zostały podyktowane potrzebą dostosowania jej do zmieniających się warunków funkcjonowania rynku kolejowych przewozów pasażerskich, z uwzględnieniem planowanej prywatyzacji - podało PKP Intercity w komunikacie.

Jednocześnie zarząd PKP S.A. zadeklarował gotowość dalszej współpracy w Grupie PKP z Krzysztofem Celińskim i Markiem Nitkowskim.

Od SGH po resort infrastruktury

Grzegorz Mędza jest absolwentem wydziału handlu zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W latach 1991- 98 był wiceprezesem zarządu firmy doradztwa finansowego Access Sp. z o.o., później prezesem zarządu spółki Pekao Access Sp. z o.o.

Przez ostatnie cztery lata był członkiem zarządu firmy consultingowej Telos Partners Sp. z o.o. W latach 2004 - 2005 pełnił funkcję podsekretarza stanu ds. finansowania infrastruktury i restrukturyzacji kolei w Ministerstwie Infrastruktury.

Źródło: rynek-kolejowy.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24