"Inflacja jeszcze nie wyhamowała"

Najnowsze

TVN CNBC BIZNESZajdel-Kurowska: Inflacja nie przekroczy 5 proc., szczyt to 4,5 proc.

- Inflacja jeszcze nie wyhamowała - powiedziała w TVN CNBC Biznes wiceminister finansów Katarzyna Zajdel-Kurowska. Główny Urząd Statystyczny podał we wtorek, że inflacja w marcu spowolniła do 4,1 procent z 4,2 procent w lutym.

- Spodziewamy się, że inflacja w 2008 roku nie przekroczy 5 proc., a szczyt wyniesie 4,5 proc. - powiedziała wiceminister finansów Katarzyna Zajdel-Kurowska.

Wiceminister zaznaczyła również, że można spodziewać się, iż wynik budżetu w 2008 roku będzie lepszy o co najmniej 3 mld zł od planu.

PKB nadal rośnie Ministerstwo Finansów podtrzymuje też prognozy 6-proc. wzrostu PKB w I kwartale tego roku i 5,5 proc. w całym 2008 roku. - Na razie nie widać symptomów poważnego spowolnienia gospodarki - oceniła wiceminister finansów. - Niezależnie od wyników produkcji przemysłowej w marcu podtrzymujemy, że dynamika wzrostu gospodarczego powinna zbliżać się do 6 proc. w pierwszym kwartale, podtrzymujemy też prognozę 5,5-proc. wzrostu w całym roku - powiedziała Zajdel-Kurowska.

"PKB nadal rośnie"

Według wiceminister utrzymanie takiego tempa wzrostu gospodarczego potwierdzają dane z pierwszych dwóch miesięcy. W piątek GUS poda informację na temat produkcji przemysłowej w marcu.

Źródło: TVN CNBC, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES