Ile będzie kosztować wielkanocny zając?

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESIle będzie kosztować wielkanocny zając

Tegoroczne zakupy na święta wielkanocne mogą mocno opustoszyć nasze portfele. W porównaniu z rokiem ubiegłym ceny jajek, szynki czy wielkanocnych baranków poszły mocno w górę.

Nie warto tracić głowy podczas przedświątecznych zakupów. Trzeba spokojnie przemyśleć swoje wydatki, bo przy sklepowej kasie może czekać na nas nie miła niespodzianka. W zeszłym roku za wielkanocne jaja płacono 30-40 gorszy. W tym roku będą średnio o dziesięć gorszy droższe. Nieznacznie droższy będzie także baranek wielkanocny, który zdrożeje o 20 groszy. O około złotówkę zdrożeje szynka. Z kolei polędwica sopocka pozostanie na niezmienionym poziomie 13 złotych. Wyraźny skok cen widać w przypadku mąki pszennej, która niespełna rok temu kosztowała 2,60 groszy za kilogram. Teraz jej cena to 3,20.

Jajka 0,45 zł/ 1 szt. Branek Wielkanocny 3,10 zł Szynka 25 zł/ 1 kg Polędwica 13 zł/1 kg Mąka 3,20 zł/1 kg Mleko 2,70 zł/1 l. Masło 1,7 zł/250 g Cukier 3 zł/1 kg Cytryny 11 zł/1 kg Mazurek kajmakowy 25 zł ceny wielkanoc

Nie zdrożeją tylko kwiaty Drożej zapłacimy również za świąteczne przysmaki w cukierniach i firmach cateringowych, np. mazurek kajmakowy, który w zeszłym roku kosztował 20, w tym roku będziemy musieli za niego zapłacić 25 zł. Mniej więcej tyle samo zdrożeje pascha. Nie zdrożały natomiast wiosenne kwiaty, coraz częściej kupowane przez Polaków na święta. Zarówno tulipany jak i żonkile cały czas utrzymują się na podobnym poziomie.

Więcej na stronie www.tvncnbc.pl

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES