Ile Axel Springer stracił w Polsce?

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Niemiecki wydawca zamknie w Polsce kolejny rok na minusie

Niemiecki koncern wydawniczy Axel Springer, wydawca w Polsce m.in. „Forbesa”, „Newsweeka Polska” i „Faktu” może zamknąć kolejny rok na minusie. Strata polskiej części koncernu może przekroczyć wysokość zeszłorocznej, która wyniosła 48 mln zł - pisze "Rzeczpospolita".

Ten rok Axel Springer Polska może zamknąć kilkudziesięciomilionową stratą, na co może mieć wpływ przede wszystkim utrzymywanie „Dziennika”, który został przejęty przez Infor Biznes dopiero w sierpniu – poinformował, powołując się na nieoficjalne informacje, branżowy serwis Media i Marketing Polska. Jak podał, transakcja zawarta między Inforem i Springerem prawdopodobnie nie będzie wliczana w wynik niemieckiego wydawcy. Od sierpnia „Dziennik” i Dziennik.pl to własność współnależącej do Springera spółki Infor Biznes, wchodzącej w skład grupy kapitałowej Infor PL.

– Nie komentujemy spekulacji prasowych – odpowiada na pytani o doniesienia na temat wyników Anna Gancarz-Luboń, rzeczniczka Springera w Polsce.

W 2008 r. przychody Axela Springera w Polsce wynosiły 545,7 mln zł, o 14,2 proc. mniej niż rok wcześniej, a jego strata netto wynosiła 47, 98 mln zł (rok wcześniej był to zysk w wysokości 23,24 mln zł). Macierzysty koncern Axel Springer AG w okresie od stycznia do września tego roku odnotował spadek przychodów z działalności na rynku prasowym poza Niemcami o 26,1 proc., do 224,9 mln euro. Jego zysk EBITDA z tej działalności wynosił w tym okresie 3,1 mln euro (rok wcześniej było to 13,4 mln euro).

Źródło: Rzeczpospolita

Źródło zdjęcia głównego: TVN24