IKEA oszczędzi nam VAT-u

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24IKEA oszczędzi nam VAT-u

Szwedzki producent mebli i artykułów wyposażenia mieszkań obiecuje: chociaż od stycznia w Polsce wzrasta podatek VAT, to ceny towarów w sklepach IKEA zostaną bez zmian. Ma to być prezent dla klientów z okazji obchodów 50. rocznicy rozpoczęcia współpracy z Polską.

Zgodnie z podpisanymi juz przez prezydenta nowymi przepisami, od 1 stycznia 2011 roku wzrasta stawka podatku VAT. Mimo podwyżki niektórzy dostawcy produktów i usług zapowiadają utrzymanie poziomu dotychczasowych cen. Tak było np. w przypadku niektórych operatorów telekomunikacyjnych.

Taką zapowiedź składa także IKEA. Choć wysokość podatku na meble wzrośnie z 22 proc. do 23 proc., na żywność przetworzoną z 3 proc. do 5 proc., a na usługi gastronomiczne z 7 proc. do 8 proc., to firma deklaruje, że ostateczne ceny jej produktów nie wzrosną.

Deklaracja dotyczy całego asortymentu - zarówno mebli, jak i pozostałych artykułów wyposażenia mieszkań, a także żywności dostępnej w sklepach i restauracjach IKEA.

Szefowie firmy nazywają to prezentem z okazji obchodów 50-lecia związków koncernu IKEA z Polską: współpraca rozpoczęła się w styczniu 1961 roku, kiedy w fabryce mebli w Radomsku zostało złożone pierwsze zamówienie na krzesła.

IKEA podaje, że obecnie Polska jest jednym z najważniejszych dostawców produktów do jej sklepów na całym świecie i prawie połowa całego ich asortymentu wytwarzana jest w naszym kraju. To ponad 4 tysiące produktów.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24