HSBC wchodzi na polski rynek funduszy

Najnowsze

TVN24Fundusze HSBC już w Polsce

Na polski rynek funduszy inwestycyjnych wchodzi nowy potężny gracz - HSBC Investments. W ciągu trzech lat chce znaleźć się w pierwszej trójce funduszy zagranicznych w Polsce.

HSBC to największy europejski bank - ma ponad 10 tys. oddziałów w 83 krajach. W 20 z nich sprzedaje fundusze inwestycyjne pod marką HSBC Investments. Na koniec lipca zarządzał aktywami w wysokości 217 mld dol.

HSBC Investment jest już obecny w Czechach, na Węgrzech, Słowacji i w krajach bałtyckich. Od wczoraj jednostki uczestnictwa 11 funduszy można też kupić w Polsce - w sieci PW Consulting. W ciągu dwóch tygodni licencję na sprzedaż jednostek funduszy ma otrzymać też HSBC Bank Polska.

- Na początek skupiamy się na budowie sieci dystrybucji, chcemy współpracować ze wszystkimi: bankami, biurami maklerskimi, ubezpieczycielami - mówi dyrektor departamentu sprzedaży funduszy inwestycyjnych HSBC Bank Polska Piotr Klinowski.

Wkrótce sprzedaż funduszy HSBC rozpoczną Deutsche Bank, Fortis Bank, Noble Bank i mBank. Rozmowy prowadzone są także z doradcami finansowymi, m.in. Expanderem i Open Finance, oraz towarzystwami ubezpieczeniowymi: Nordeą, Compensą i Aegonem. Za pół roku fundusze mają mieć ponad 30 dystrybutorów.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Źródło zdjęcia głównego: TVN24