Hondy i Nissany do naprawy. Przez usterkę poduszki powietrznej

Najnowsze

hondanews.eu, IFCARWadliwe części poduszki powietrznej znjadują się m.in. w Hondzie CRV i Nissanie Cube

Honda i Nissan wzywają do warsztatów prawie 2,8 mln samochodów z powodu wadliwej części, która może spowodować wybuch poduszki powietrznej. Awaryjne instalacje stwierdzono w samochodach sprzedawanych w Ameryce Północnej i Japonii.

Honda wycofuje 2 mln pojazdów (z tego 1 mln w Ameryce Północnej i prawie 670 tys. w Japonii), a Nissan 755 tys. aut na całym świecie.

Na razie bez wypadku

Honda podała, że problem dotyczy co najmniej 13 modeli w tym modeli Fit, Stream, CRV i Civic. Natomiast Nissan wzywa właścicieli 16 modeli m.in. Cube, Terrano i Sylphy. Obaj producenci poinformowali, że na razie nie było żadnych doniesień o wypadkach z powodu usterki.

Wadliwa część, która może spowodować nienormalny wybuch poduszki powietrznej podczas wypadku, została dostarczona przez firmę Takata. Z jej usług korzysta też Toyota, która poinformowała na początku czerwca, że z powodu problemów z poduszką powietrzną wzywa do warsztatów właścicieli 2,27 mln samochodów sprzedanych na całym świecie. Łącznie, w czasie ostatnich dwóch miesięcy Toyota wezwała do warsztatów właścicieli ponad 9 mln samochodów

Autor: ToL//gry / Źródło: BBC News

Źródło zdjęcia głównego: hondanews.eu, IFCAR