Honda stawia na nogi

Najnowsze

Aktualizacja:
autoblog.comNowy wynalazek japońskiego koncernu

Honda szykuje się do prezentacji eksperymentalnego modelu urządzenia wspomagającego chodzenie, które może pomóc osobom starszym lub z osłabionymi mięśniami nóg. Obecnie projekt wchodzi w fazę oceny wykonalności.

Technologia kontrolująca wykorzystana w urządzeniu to innowacja Hondy, opracowana na podstawie obszernych badań ludzkiego chodu. W podobny sposób stworzono technologię umożliwiającą poruszanie się humanoidalnego robota znanego pod nazwą ASIMO.

Na podstawie informacji pochodzących z czujnika położenia biodra, urządzenie kontroluje ruch, a specjalne silniczki zapewniają optymalne wsparcie zgodnie z przesyłanymi do nich impulsami. Urządzenie pozwala na wydłużenie stawianych kroków, co powinno znacznie ułatwić chodzenie.

Przystosowane do ciała rozmiary urządzenia osiągnięto dzięki zastosowaniu silniczków bezszczotkowych (energooszczędnych i odpornych na zużycie) oraz systemu sterującego Hondy. Prosty projekt umożliwiający przymocowanie urządzenia paskiem wokół bioder i uda pozwolił na uzyskanie wagi ok. 2,8 kg. Aparat ma redukować obciążenie mięśni użytkownika i może zostać dopasowane do różnych kształtów ciała.

Źródło: wnp.pl

Źródło zdjęcia głównego: autoblog.com