Honda i Toyota malują się na zielono

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESJapońskie koncerny stawiają na ekologię

Honda i Toyota stawiają na ekologię. Oba japońskie koncerny motoryzacyjne pokazały prototypy przyjaznych dla środowiska pojazdów. Ich oficjalna premiera nastąpi na targach Motor Show w Tokio 21 października. Obie firmy spodziewają się, że klienci bardzo chętnie będą kupowali nowe, ekologiczne auta.

Nowa Honda SkyDeck to model hybrydowy, wzorowany na Hondzie Insight. Firma pokazała też hybrydowy, sportowy model CR-Z, który ma wejść do sprzedaży już w przyszłym roku, oraz model EV-N, który ma zainstalowane na dachu panele słoneczne.

Największy konkurent Hondy, Toyota, pokazała między innymi kompaktowe auto elektryczne EV-2, pozbawione kierownicy i pedałów gazu oraz hamulca. Pojazd prowadzi się za pomocą joysticka. EV-2 może poruszać się z prędkością 100 kilometrów na godzinę, a na jednym doładowaniu może przejechać 90 kilometrów. Auto ma wejść na rynek w 2012 roku. Największy na świecie producent samochodów zaprezentował też nowego hybrydowego Priusa, który zużywa mniej energii niż poprzedni.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES