Hochtief "uszyje" rękawy Okęcia?

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Terminal 2 wciąż czeka na ukończenie

Konsorcjum Hochtief złożyło najkorzystniejszą ofertę na wybudowanie pirsu centralnego Terminalu 1 oraz dokończenie budowy pirsu południowego Terminalu 2 warszawskiego lotniska Okęcie - poinformował rzecznik lotniska Kamil Wnuk. Zgodnie z planem, budowa rękawów, którymi pasażerowie będą przechodzić z terminalu na pokłady samolotów mają powstać w rok po podpisaniu umowy.

- Zwycięzca przetargu zostanie ogłoszony po sprawdzeniu, czy złożone oferty spełniają warunki formalne przetargu. Chcielibyśmy podpisać umowę z wykonawcą na przełomie grudnia i stycznia, najpóźniej na początku przyszłego roku - powiedział Wnuk. Dodał, że najpóźniej na początku 2011 roku dokończony terminal powinien zostać oddany do użytku.

Władze lotniska planują podpisać umowę z wykonawcą pod koniec tego lub na początku przyszłego roku. Budowa ma potrwać 12 miesięcy. Na realizację inwestycji Porty przeznaczyły ok. 150 mln zł. Oferta Hochtiefu opiewa na ponad 93 mln zł.

Po dokończeniu inwestycji w pirsach - południowym i centralnym, podróżni będą oczekiwać na przyloty i odloty samolotów. Obecnie taką rolę pełni pirs północny T2. Jak zapewniają władze Okęcia, linie lotnicze i pasażerowie będą mieli do dyspozycji, wraz z obecnie używanym pirsem północnym, 27 "rękawów" i 45 bramek.

Źródło: pb.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24